Produkty

Zawory elektromagnetyczne

HS2 - Zawory bezpośredniego działania

HS2 - Zawory bezpośredniego działania

Zawory elektromagnetyczne HS2 stosowane są głównie jako zawory sterownicze w instalacjach chłodniczych, agregatach sprężarko-wych, układach automatyki. Do amoniaku, R404A, R134a i innych zaaprobowanych czynników chłodniczych, w tym CO2, oraz do oleju.

Energooszczędna i bardzo trwała cewka typu zalewanego; teflonowa uszczelka grzybka; elementy wewnętrzne stykające się z czynnikiem chłodniczym ze stali nierdzewnej; zamykanie wymuszone sprężyną. Jedna standardowa cewka pasująca do całej automatyki chłodniczej Hansena. Elektrozawory HS2 można montować na przewodach pionowych.

więcej

Producent: Hansen, USA

HS4A - Zawory elektromagnetyczne

HS4A - Zawory elektromagnetyczne

Niezawodne, kołnierzowe zawory HS4A są idealnymi jako standardowe zawory elektromagnetyczne na przewody ciekłego czynnika chłodniczego za skraplaczem. Choć głównie przeznaczone są do amoniaku, nadają się także do freonu R22, R134a, CO2 i innych zaaprobowanych czynników chłodniczych oraz do ciepłego oleju chłodniczego. Główne zastosowania to: automatyczne zamykanie przepływu ciekłego czynnika chłodniczego do parowników z zasilaniem recyrkulacyjnym oraz jako zawory do uzupełniania cieczą osuszaczy obiegów pompowych. Elektrozawory HS4A stosowane są  także na zasilanie gorącym gazem do odtajania i jako zawory odcinające na ssaniu parowników.

więcej

Producent: Hansen, USA

HS4D - Zawory elektromagnetyczne dwustopniowe

HS4D - Zawory elektromagnetyczne dwustopniowe

Zawór elektromagnetyczny dwustopniowy HS4D wyposażony jest w 2 zaworki sterujące (piloty) elektromagnetyczne. Ma 3 położenia: zamknięty, częściowo otwarty (10-15% skoku), całkowicie otwarty. Czas i kolejność zasilania prądem poszczególnych cewek elektromagnetycznych (a tym samym stopień otwarcia zaworu) są zależne od zewnętrznego układu sterowania w instalacji.. W stanie beznapięciowym cewek zawór automatycznie się zamyka.

Elektrozawór HS4D stosowany jest głównie na przewodach cieczowych i parocieczowych, a także na przewodach gorącego gazu do odtajania.

więcej

Producent: Hansen, USA

HS6 - Zawory bezpośredniego działania

HS6 - Zawory bezpośredniego działania

Zawór elektromagnetyczny HS6, o działaniu bezpośrednim jest stosowany głównie jako zawór sterujący (pilotowy) dla automatyki chłodniczej. W tym także różnych większych zaworów głównych uruchamianych gazem lub cieczą pod ciśnieniem, zaworów regulacyjnych ciśnienia dolotowego lub innych urządzeń lub jako zawór odcinający cieczowy dla zaworów rozprężnych, zaworów pływakowych lub jako zawór na przewodach sterowniczych ogólnego przeznaczenia. Do amoniaku, R22, R134a, CO2 i innych zaaprobowanych czynników chłodniczych lub oleju.

więcej

Producent: Hansen, USA

HS7 - Zawory elektromagnetyczne

HS7 - Zawory elektromagnetyczne

Kołnierzowe zawory elektromagnetyczne HS7 pośredniego działania, przezaczone są dla chłodnictwa przemysłowego. Zawory te są idealne jako standardowe zawory elektromagnetyczne na przewody zasilające ciekłego amoniaku. Chociaż głównie przeznaczone do amoniaku to nadają się także do R134a, CO2 i innych zaaprobowanych czynników chłodniczych. Do najczęstszych zastosowań należy automatyczne zamykanie przepływu cieczy w przewodzie do parowników zasilanych pompowo, do osuszaczy sterowanych za pomocą wyłączników pływakowych oraz do termostatycznych zaworów rozprężnych. Nadaje się on również do odtajania gorącym gazem oraz na przewody ssawne z parownika.

 

więcej

Producent: Hansen, USA

HS8A i HS8W - Zawory elektromagnetyczne

HS8A i HS8W - Zawory elektromagnetyczne

Zawór HS8A / HS8W jest idealnym zaworem elektromagnetycznym na przewody cieczowe. Przeznaczony do amoniaku, R22, R134a, CO2 i innych kompatybilnych czynników chłodniczych. Najpowszechniejsze zastosowania tego zaworu to dwupołożeniowa regulacja przepływu do elementów rozprężnych, parowników zasilanych cieczą recyrkulacyjnie, odtajania gorącym gazem oraz na ssanie parowników małej wydajności. Ponadto  elektrozawory HS8A / HS8W idealnie nadają się na punkty odpowietrzania na instalacji chłodniczej i są zalecane do stosowania z automatami odpowietrzającymi AUTO–PURGER® firmy Hansen.

więcej

Producent: Hansen, USA

Cewki 16W

Cewki 16W

  • Do zaworów normalnie zamkniętych
  • Całkowicie zalane
  • Stopień ochrony IP65
  • Zamienne z cewkami duńskimi

więcej

Producent: Hansen, USA